Limosilactobacillus reuteri vytvorený evolúciou

Pred približne štyrmi miliardami rokov sa na Zemi objavili prvé formy života - baktérie. Odvtedy tieto jednobunkové organizmy "osídlili" našu planétu. Dôvodom, prečo boli schopné prežiť tak neuveriteľne dlho - aj napriek dramaticky sa meniacim podmienkam, ako sú sopečné výbuchy a doby ľadové - je ich fantastická schopnosť prispôsobiť sa.

Baktérie, ktoré žijú v ľudskom tele a na ľudskom tele, sa i dnes spolu s nami neustále vyvíjajú. Výskum ukázal, že bakteriálne druhy Limosilactobacillus reuteri sa s nami vyvíjajú už milióny rokov, čo malo za následok, že sa prispôsobili svojmu hostiteľovi v úspešnej symbióze. Limosilactobacillus reuteri je tiež jedným z prvých bakteriálnych druhov, ktorý sa prirodzene ocitol v mikrobiálnej flóre novorodenca.

Prečo je Limosilactobacillus reuteri taký výnimočný?

Konkrétny kmeň akýchkoľvek probiotických baktérií určuje ich vlastnosti a spôsob účinku.

Každý probiotický kmeň je odlišný. Produkty BioGaia obsahujú baktérie druhu Limosilactobacillus reuteri z čeľade Lactobacillus, konkrétne kmeň L. reuteri Protectis (L. reuteri DSM 17938). Ľudský tráviaci trakt je prirodzeným miestom výskytu tohto kmeňa, takže je zvlášť vhodný na prosperovanie a rozvíjanie v tejto časti tela. Limosilactobacillus reuteri Protectis ako taký, prirodzene dopĺňa črevnú flóru.

Bezpečnosť na prvom mieste - BioGaia a L. reuteri Protectis

Je L. reuteri Protectis bezpečný? Jedným slovom: áno. V posledných rokoch boli produkty BioGaia testované v rozsiahlych štúdiách o bezpečnosti s predčasne narodenými novorodencami, dojčatami, deťmi,  a zdravými dospelými s oslabenou imunitou.

L. reuteri Protectis sa tiež považuje za bezpečný, pretože spĺňa tieto kritériá: laktobacil je ľudského pôvodu, je pomenovaný a klasifikovaný podľa správnej taxonómie, vyrába sa za kontrolovaných podmienok za účelom vylúčenia kontaminácie, jeho bezpečnosť bola vyhodnotená a zdokumentovaná v cieľovej populácii a neobsahuje žiadne toxíny alebo prenosné gény odolné voči antibiotikám.

Overené a otestované verejnosťou

Klinické štúdie samozrejme preukázali, že produkty BioGaia sú bezpečné (dokonca aj vo veľmi vysokých dávkach, ktoré sú vyššie ako v produktoch BioGaia). Ale čo je dôležitejšie, od roku 1996 až doteraz verejnosť celosvetovo spotrebovala viac ako jeden a pol miliardy denných dávok BioGaia, bez akýchkoľvek hlásených vedľajších účinkov. Takže môžeme s hrdosťou povedať, že produkty BioGaia sú veľmi bezpečné!

Limosilactobacillus reuteri

Produkty BioGaia obsahujú živé mikróby z kmeňa Limosilactobacillus reuteri. Z dostupných kmeňov mliečnych baktérií patrí medzi tie najdôkladnejšie preskúmané, sú účinné a bezpečné.

ČÍTAŤ VIAC

Zdravie čriev

Baktérie žijú na našej pokožke, v našich ústach a nose, ale predovšetkým v našich črevách. Takže nie je žiadnym prekvapením, že naše črevá hrajú dôležitú úlohu v imunitnom systéme tela.

ČÍTAŤ VIAC

Čo sú probiotiká?

“Probiotiká” sú všeobecným pojmom pre živé mikroorganizmy, ktoré sú prospešné pre telo - niektorí ich dokonca nazývajú “priateľské” baktérie. Čítajte ďalej pre viac informácií o týchto malých pomocníkoch.

ČÍTAŤ VIAC

Význam baktérií

Probiotiká sú dobré baktérie, ktoré podporujú zdravie čriev. Keď sú v rovnováhe, dobré baktérie chránia naše telá pred škodlivými baktériami. Ale niekedy potrebujú podporu, aby sa im darilo.

ČÍTAŤ VIAC