Čo je Helicobacter Pylori?

Helicobacter pylori je bežný typ baktérií, ktoré môžu kolonizovať zažívací trakt a zaútočiť na výstelku žalúdka. Infikuje približne 60 percent dospelej populácie, pričom väčšina z nich sa nakazí už v mladšom veku. 

Helicobacter pylori oslabuje ochrannú sliznicu žalúdka a tenkého čreva. Spôsobuje podráždenie, pretože kyselina preniká výstelkou a môže viesť k gastritíde a vredom v žalúdku a čreve. Tieto príznaky ochorenia sú však podstatne menej časté ako samotná infekcia. U niektorých pacientov sa tieto príznaky vôbec nevyvíjajú. Infekcia Helicobacter je zvyčajne diagnostikovaná gastroskopiou, pričom získané tkanivo je vyšetrené na prítomnosť baktérií.

Čo môže pomôcť?

Závažnosť symptómov sa môže značne líšiť. Pálivá bolesť v hornej oblasti brucha, nadúvanie a pálenie, a nevoľnosť môžu byť príznaky  gastritídy spojenej s Helicobacterom, zatiaľ čo nepohodlie a žalúdočné ťažkosti po jedle, bolesť v noci, alebo pálenie záhy môžu poukazovať na žalúdočný vred.

Keďže Helicobacter pylori nepriaznivo ovplyvňuje črevnú flóru, L. reuteri Protectis môže pomôcť zmierniť vedľajšie účinky liečby antibiotikami a zvýšiť koncentráciu hodnotných baktérií črevnej flóry.

Hnačka

Hnačka môže byť veľmi nepríjemná a je to niečo, čo všetci dospelí zažili aspoň raz. Starostlivosť o črevnú mikroflóru je dôležitou súčasťou domácej starostlivosti pri hnačke.

ČÍTAŤ VIAC

Zápcha

Zápcha ovplyvňuje ľudí rôznymi spôsobmi. Našťastie existuje niekoľko tipov, ktoré môžeme dodržiavať, keď zažívame nepravidelnú stolicu.

ČÍTAŤ VIAC

Antibiotiká

Zatiaľ čo antibiotiká vedia vykonať veľa dobrého, môžu tiež ovplyvniť tráviaci systém. Preto ak ich užívame, je dôležité črevá podporiť.

ČÍTAŤ VIAC