> 3r

Starostlivosť pre deti

BioGaia perorálny rehydratačný roztok BioGaia ProTectis Plus

BioGaia ProTectis Plus je dietetická potravina na osobitné medicínske účely vo forme zmesi na prípravu perorálneho rehydratačného roztoku so zinkom na liečbu hnačky.

Roztok vhodne a pohodlne dodáva výživu črevnej flóre v priebehu hnačky. Telo ho dokáže rýchlo vstrebať a tým dosiahnuť rovnováhu solí a tekutín. Vďaka laktobacilu L. reuteri Protectis podporuje rehydratačná zmes BioGaia ProTectis Plus kolonizáciu črevného traktu dobrými baktériami. 
WHO (svetová zdravotnícka organizácia) a UNICEF odporúčajú používať zinok na podporu rehydratácie u detí. Preto aj BioGaia ProTectis Plus obsahuje minerálne soli a esenciálny zinok. 

Jedno balenie obsahuje sedem vrecúšok.

Kľúčové vlastnosti

  • Prvý perorálny rehydratačný roztok v kombinácii: živé, aktívne baktérie, zinok a soli v koncentráciách, ktoré odporúča WHO
  • 100% baktérií je prírodzeného pôvodu - L. reuteri Protectis pochádza z materského mlieka
  • je vedecky zdokumentované a klinicky overené, že roztok dodáva výživu vašej a detskej črevnej flóre
  • je úplne bezpečný pre dospelých aj deti
  • má neutrálnu chuť (ľahko prijateľná, dokonca aj pre veľmi malé deti)

 

Glukóza, citrát sodný, chlorid draselný, chlorid sodný, L. reuteri DSM 17938 a síran zinočnatý. Obsah 1 vrecúška: minimálne 1 miliarda (10^9) živých aktívnych buniek L. reuteri Protectis

Obsah 1 vrecúška sa vsype do 250 ml vody (môže sa použiť aj prevarené vychladená voda) a zamieša sa.
Upozornenie: Prevarenú vodu nechajte vychladnúť pred pridaním zmesi BioGaia ProTectis.
Po zmiešaní je potrebné perorálny rehydratačný roztok spotrebovať do 6 hodín, ak bol roztok uchovaný v chladničke a do 3 hodín, ak bol uchovaný pri izbovej teplote (max 25°C). Neodporúča sa miešať s inými potravinami či nápojmi, ako sú ovsené kaše alebo dojčenské výživy.

Vždy dodržiavajte presne stanovené množstvá. Ak perorálny rehydratačný roztok nie je zmiešaný s dostatočným množstvom vody, do tela sa dostane príliš veľa solí, ktoré môžu byť nebezpečné. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Ak sa zdá, že dieťa je abnormálne unavené, nechce piť alebo nemočí, vyhľadajte lekársku pomoc.

Uchovávajte na suchom mieste pri izbovej teplote (do max. 25 ° C). Uchovávajte mimo dosahu detí.