Byť tehotná - senzácia v živote

Pre ženu je jedným z najnezabudnuteľnejších okamihov, keď vidí pozitívny výsledok na tehotenskom teste. Od toho momentu sa jej život navždy zmení, pretože si vytvára spojenie k svojmu nenarodenému dieťaťu.

Nový výskum naznačuje, že k prenosu materských mikróbov dochádza cez placentovú bariéru už počas tehotenstva, čo pre vyvíjajúci sa plod znamená, že je vystavený baktériám. Keďže hektický životný štýl a nevyvážená strava môžu spôsobovať negatívne materské mikrobiálne prostredie, je nevyhnutné, aby sa matky počas tehotenstva o seba starali – kvôli vlastnému zdraviu a zdraviu svojho dieťaťa.

Lactobacillus reuteri Protectis je jedným z najdôkladnejšie preskúmaných probiotických kmeňov na svete a v početných klinických skúšaniach bolo dokázané, že je bezpečný pre matky aj deti.

Ostať zdravou v tomto výnimočnom období

Silný imunitný systém a dobré trávenie pomáhajú čo najviac spríjemniť tehotenstvo.

Približne 80 percent imunitného systému sa nachádza v črevách. Jedlo, ktoré budúce matky konzumujú, im poskytuje rôzne zložky, ktoré prispievajú k normálnemu fungovaniu imunitného systému.  Ako príklad môže slúžiť vitamín D. Prirodzené zdroje vitamínu D sú: ryby, olej z treščej pečene, vaječný žĺtok. Okrem toho ho naše telo vytvára zo slnečného svetla. Vzhľadom na to, že v závislosti na ročnom období a stravovacích návykoch je potrebné hladiny vitamínu D u tehotných žien dopĺňať, pravidelné užívanie mikrobiálnych doplnkov, ktoré zároveň obsahujú aj vitamín D, ako tie od spoločnosti BioGaia, je vynikajúcim spôsobom ako udržať adekvátnu koncentráciu prirodzenej mikroflóry a vitamínu D.

Zdravie ústnej dutiny v tehotenstve

Počas tehotenstva sa v dôsledku hormonálnych zmien zvýši objem krvi v tele.

Toto môže spôsobiť zápal ďasien a tak znížiť odolnosť matky voči baktériám a môže ju ponechať citlivejšiu a náchylnejšiu na infekcie ústnej dutiny a ďasien, než za normálnych okolností. Symptómy zahŕňajú začervenané, opuchnuté a krvácajúce ďasná. Tehotné ženy môžu podniknúť kroky na obnovenie rovnováhy v ústnej mikroflóre, aby sa týmto symptómom vyhli.

Baktérie mliečneho kvasenia nachádzajúce sa v produktoch BioGaia Prodentis tomu môžu napomôcť tým, že zvýšia počet dobrých baktérií v ústach a podporia harmóniu v ústnej mikroflóre.

Starostlivosť o črevá

Počas tehotenstva sa ženské telo mení v mnohých ohľadoch. Tieto premeny sa okrem iného uskutočňujú aj v gastrointestinálnom trakte.

Až 50 percent všetkých tehotných žien trpí počas tohto obdobia zápchou. V takomto prípade môže pomôcť zvýšený príjem vody a cvičenie. Odporúča sa aj zvýšiť počet baktérií v črevách. V prípade infekcie, ktorú je potrebné liečiť antibiotikami, môže byť potrebné doplnenie črevnej flóry.

Produkty BioGaia so živými, aktívnymi baktériami z kmeňa Lactobacillusreuteri Protectis môžu budúcim matkám pomôcť udržať adekvátnu koncentráciu črevnej mikrobiálnej flóry.

Supporting the microbiota after C-section

During a vaginal birth, the newborn comes into contact with a wealth of bacteria as it passes through the birth channel and vagina.

This microbial transfer is beneficial for the development of the baby’s immune system. However, this exchange cannot take place during a C-section, which could lead to changes in the baby’s microbiota.

Lactobacillus reuteri Protectis can help to modulate the early development of the microbiota in babies born by C-section. Lactic acid bacteria can also prove beneficial for babies born via vaginal birth, enhancing the good bacteria in their gastrointestinal tract and supporting the development of gut motility. BioGaia probiotics are safe for long-term use and can help your baby to enjoy healthy digestion in its first months of life.

 

Ostaňte počas cestovania zdraví

Na zorganizovanie dovolenky často strávime plánovaním mesiace, takže môže byť veľmi frustrujúce, keď nám náladu pokazí choroba. Našťastie existujú spôsoby, ako minimalizovať riziko.

ČÍTAŤ VIAC

Zdravie ústnej dutiny

Starostlivosťou o naše zuby trávime veľmi veľa času, ale často zabúdame, že v našich ústach sa nachádza veľké množstvo baktérií, ktoré sa o nás starajú!

ČÍTAŤ VIAC
Súbory cookie používame na zlepšenie prehliadania našich webových stránok.
Používaním tejto webovej stránky vyjadrujete svoj súhlas. Dozvedieť sa viac.
SÚHLASÍM