Byť tehotná - senzácia v živote

Pre ženu je jedným z najnezabudnuteľnejších okamihov, keď vidí pozitívny výsledok na tehotenskom teste. Od toho momentu sa jej život navždy zmení, pretože si vytvára spojenie k svojmu nenarodenému dieťaťu.

Nový výskum naznačuje, že k prenosu materských mikróbov dochádza cez placentovú bariéru už počas tehotenstva, čo pre vyvíjajúci sa plod znamená, že je vystavený baktériám. Keďže hektický životný štýl a nevyvážená strava môžu spôsobovať negatívne materské mikrobiálne prostredie, je nevyhnutné, aby sa matky počas tehotenstva o seba starali – kvôli vlastnému zdraviu a zdraviu svojho dieťaťa.

Limosilactobacillus reuteri Protectis je jedným z najdôkladnejšie preskúmaných probiotických kmeňov na svete a v početných klinických skúšaniach bolo dokázané, že je bezpečný pre matky aj deti.

Ostať zdravou v tomto výnimočnom období

Silný imunitný systém a dobré trávenie pomáhajú čo najviac spríjemniť tehotenstvo.

Približne 80 percent imunitného systému sa nachádza v črevách. Jedlo, ktoré budúce matky konzumujú, im poskytuje rôzne zložky, ktoré prispievajú k normálnemu fungovaniu imunitného systému.  Ako príklad môže slúžiť vitamín D. Prirodzené zdroje vitamínu D sú: ryby, olej z treščej pečene, vaječný žĺtok. Okrem toho ho naše telo vytvára zo slnečného svetla. Vzhľadom na to, že v závislosti na ročnom období a stravovacích návykoch je potrebné hladiny vitamínu D u tehotných žien dopĺňať, pravidelné užívanie mikrobiálnych doplnkov, ktoré zároveň obsahujú aj vitamín D, ako tie od spoločnosti BioGaia, je vynikajúcim spôsobom ako udržať adekvátnu koncentráciu prirodzenej mikroflóry a vitamínu D.

Zdravie ústnej dutiny v tehotenstve

Počas tehotenstva sa v dôsledku hormonálnych zmien zvýši objem krvi v tele.

Toto môže spôsobiť zápal ďasien a tak znížiť odolnosť matky voči baktériám a môže ju ponechať citlivejšiu a náchylnejšiu na infekcie ústnej dutiny a ďasien, než za normálnych okolností. Symptómy zahŕňajú začervenané, opuchnuté a krvácajúce ďasná. Tehotné ženy môžu podniknúť kroky na obnovenie rovnováhy v ústnej mikroflóre, aby sa týmto symptómom vyhli.

Baktérie mliečneho kvasenia nachádzajúce sa v produktoch BioGaia Prodentis tomu môžu napomôcť tým, že zvýšia počet dobrých baktérií v ústach a podporia harmóniu v ústnej mikroflóre.

Starostlivosť o črevá

Počas tehotenstva sa ženské telo mení v mnohých ohľadoch. Tieto premeny sa okrem iného uskutočňujú aj v gastrointestinálnom trakte.

Až 50 percent všetkých tehotných žien trpí počas tohto obdobia zápchou. V takomto prípade môže pomôcť zvýšený príjem vody a cvičenie. Odporúča sa aj zvýšiť počet baktérií v črevách. V prípade infekcie, ktorú je potrebné liečiť antibiotikami, môže byť potrebné doplnenie črevnej flóry.

Produkty BioGaia so živými, aktívnymi baktériami z kmeňa L.reuteri Protectis môžu budúcim matkám pomôcť udržať adekvátnu koncentráciu črevnej mikrobiálnej flóry.

Podpora mikrobiálnej flóry po cisárskom reze

Počas vaginálneho pôrodu prichádza novorodenec do kontaktu s veľkým množstvom baktérií, keď prechádza cez pôrodné cesty a vagínu.

Tento mikrobiálny prenos je prospešný pre vývoj imunitného systému dieťaťa. K tejto výmene však nemôže dôjsť počas cisárskeho rezu, čo môže viesť k zmenám v mikrobiálnej flóre dieťaťa.

L. reuteri Protectis môže pomôcť prispôsobiť raný vývoj mikrobiálnej flóry u detí narodených cisárskym rezom. Baktérie mliečneho kvasenia môžu byť prospešné aj pre deti, ktoré sa narodili vaginálnym pôrodom a to tým, že posilnia dobré baktérie v ich gastrointestinálnom trakte a podporia vývoj črevnej motility. Probiotiká BioGaia sú bezpečné na dlhodobé užívanie a s ich pomocou sa vaše dieťa v prvých mesiacoch svojho života môže tešiť zo zdravého trávenia.

 

Ostaňte počas cestovania zdraví

Na zorganizovanie dovolenky často strávime plánovaním mesiace, takže môže byť veľmi frustrujúce, keď nám náladu pokazí choroba. Našťastie existujú spôsoby, ako minimalizovať riziko.

ČÍTAŤ VIAC

Zdravie ústnej dutiny

Starostlivosťou o naše zuby trávime veľmi veľa času, ale často zabúdame, že v našich ústach sa nachádza veľké množstvo baktérií, ktoré sa o nás starajú!

ČÍTAŤ VIAC