Byť tehotná - senzácia v živote

Pre ženu je jedným z najnezabudnuteľnejších okamihov, keď vidí pozitívny výsledok na tehotenskom teste. Od toho momentu sa jej život navždy zmení, pretože si vytvára spojenie k svojmu nenarodenému dieťaťu.

Nový výskum naznačuje, že k prenosu materských mikróbov dochádza cez placentovú bariéru už počas tehotenstva, čo pre vyvíjajúci sa plod znamená, že je vystavený baktériám. Keďže hektický životný štýl a nevyvážená strava môžu spôsobovať negatívne materské mikrobiálne prostredie, je nevyhnutné, aby sa matky počas tehotenstva o seba starali – kvôli vlastnému zdraviu a zdraviu svojho dieťaťa.

Limosilactobacillus reuteri Protectis je jedným z najdôkladnejšie preskúmaných probiotických kmeňov na svete a v početných klinických skúšaniach bolo dokázané, že je bezpečný pre matky aj deti.

Ostať zdravou v tomto výnimočnom období

Silný imunitný systém a dobré trávenie pomáhajú čo najviac spríjemniť tehotenstvo.

Približne 80 percent imunitného systému sa nachádza v črevách. Jedlo, ktoré budúce matky konzumujú, im poskytuje rôzne zložky, ktoré prispievajú k normálnemu fungovaniu imunitného systému.  Ako príklad môže slúžiť vitamín D. Prirodzené zdroje vitamínu D sú: ryby, olej z treščej pečene, vaječný žĺtok. Okrem toho ho naše telo vytvára zo slnečného svetla. Vzhľadom na to, že v závislosti na ročnom období a stravovacích návykoch je potrebné hladiny vitamínu D u tehotných žien dopĺňať, pravidelné užívanie mikrobiálnych doplnkov, ktoré zároveň obsahujú aj vitamín D, ako tie od spoločnosti BioGaia, je vynikajúcim spôsobom ako udržať adekvátnu koncentráciu prirodzenej mikroflóry a vitamínu D.

Zdravie ústnej dutiny v tehotenstve

Počas tehotenstva sa v dôsledku hormonálnych zmien zvýši objem krvi v tele.

Toto môže spôsobiť zápal ďasien a tak znížiť odolnosť matky voči baktériám a môže ju ponechať citlivejšiu a náchylnejšiu na infekcie ústnej dutiny a ďasien, než za normálnych okolností. Symptómy zahŕňajú začervenané, opuchnuté a krvácajúce ďasná. Tehotné ženy môžu podniknúť kroky na obnovenie rovnováhy v ústnej mikroflóre, aby sa týmto symptómom vyhli.

Baktérie mliečneho kvasenia nachádzajúce sa v produktoch BioGaia Prodentis tomu môžu napomôcť tým, že zvýšia počet dobrých baktérií v ústach a podporia harmóniu v ústnej mikroflóre.

Starostlivosť o črevá

Počas tehotenstva sa ženské telo mení v mnohých ohľadoch. Tieto premeny sa okrem iného uskutočňujú aj v gastrointestinálnom trakte.

Až 50 percent všetkých tehotných žien trpí počas tohto obdobia zápchou. V takomto prípade môže pomôcť zvýšený príjem vody a cvičenie. Odporúča sa aj zvýšiť počet baktérií v črevách. V prípade infekcie, ktorú je potrebné liečiť antibiotikami, môže byť potrebné doplnenie črevnej flóry.

Produkty BioGaia so živými, aktívnymi baktériami z kmeňa L. reuteri Protectis môžu budúcim matkám pomôcť udržať adekvátnu koncentráciu črevnej mikrobiálnej flóry.

Podpora mikrobiálnej flóry po cisárskom reze

Počas vaginálneho pôrodu prichádza novorodenec do kontaktu s veľkým množstvom baktérií, keď prechádza cez pôrodné cesty a vagínu.

Tento mikrobiálny prenos je prospešný pre vývoj imunitného systému dieťaťa. K tejto výmene však nemôže dôjsť počas cisárskeho rezu, čo môže viesť k zmenám v mikrobiálnej flóre dieťaťa.

L. reuteri Protectis môže pomôcť prispôsobiť raný vývoj mikrobiálnej flóry u detí narodených cisárskym rezom. Baktérie mliečneho kvasenia môžu byť prospešné aj pre deti, ktoré sa narodili vaginálnym pôrodom a to tým, že posilnia dobré baktérie v ich gastrointestinálnom trakte a podporia vývoj črevnej motility. Probiotiká BioGaia sú bezpečné na dlhodobé užívanie a s ich pomocou sa vaše dieťa v prvých mesiacoch svojho života môže tešiť zo zdravého trávenia.

 

Zdravie ústnej dutiny

Starostlivosťou o naše zuby trávime veľmi veľa času, ale často zabúdame, že v našich ústach sa nachádza veľké množstvo baktérií, ktoré sa o nás starajú!

ČÍTAŤ VIAC

Mamičky

Tehotenstvo je výnimočným obdobím pre každú ženu. Tu je niekoľko spôsobov, ako podporiť ženské telo počas tehotenstva a po ňom tak, aby sa žena mohla sústrediť na nový prírastok.

ČÍTAŤ VIAC