Probiotiká znamenajú "pre život"

Probiotikum je termín používaný na opis okrem iného dobrých baktérií, ako to naznačuje ich názov, kde "pro" znamená "pre" a "bios" z gréčtiny "život".

Aby sme mikroorganizmus mohli považovať za probiotikum, musí byť živý a mať zdravotné účinky preukázané v klinických skúšaniach. Probiotické doplnkové produkty, či už vo forme tabliet alebo nápojov, musia obsahovať rovnaké bakteriálne kmene v rovnakej dávke, aké boli použité v danom klinickom skúšaní. Najčastejšími typmi mikróbov používaných v probiotikách sú baktérie mliečneho kvasenia, ako Limosilactobacillus reuteri Protectis, ktoré sa nachádzajú v produktoch BioGaia.

Probiotiká - spoločníci pre život

Baktérie sú našou súčasťou od narodenia a naše telá sa usilujú udržiavať rovnováhu medzi našimi črevnými baktériami každý deň. Avšak túto harmóniu je ľahké narušiť, najmä u malých detí a novorodencov, čo zanechá naše telá v stave, kedy potrebujú pomoc a podporu pri kolonizácii črevnej flóry, napríklad užívaním probiotík.

Avšak nie všetky probiotické kmene sú rovnaké. V spoločnosti BioGaia je našim cieľom poskytnúť vám a vašim deťom najvyššiu kvalitu, najdôkladnejšie preskúmané a bezpečné probiotiká.

Starostlivosť o črevné baktérie

V dokonalom svete by sme nemuseli brať probiotiká. Našu prvú dávku by sme dostali počas narodenia a potom z materského mlieka, jedli by sme prirodzene fermentované potraviny pripravené tradičnými spôsobomi a žili by sme "prirodzený" život.

Ale v našom rýchlo sa meniacom industrializovanom svete je náš tráviaci systém neustále bombardovaný alergénmi, chemikáliami a potenciálne škodlivými baktériami prostredníctvom nášho jedla a nápojov. Okrem toho choroba, niektoré lieky, zlé stravovacie návyky a samozrejme stres môžu narušiť rovnováhu našej črevnej flóry, čo má za následok prosperovanie škodlivých baktérií. Doplnením našej stravy baktériami mliečneho kvasenia dokážeme udržať správny počet baktérií, ktoré vytvárajú našu normálnu mikroflóru.

Zdravie čriev

Baktérie žijú na našej pokožke, v našich ústach a nose, ale predovšetkým v našich črevách. Takže nie je žiadnym prekvapením, že naše črevá hrajú dôležitú úlohu v imunitnom systéme tela.

ČÍTAŤ VIAC

Význam baktérií

Probiotiká sú dobré baktérie, ktoré podporujú zdravie čriev. Keď sú v rovnováhe, dobré baktérie chránia naše telá pred škodlivými baktériami. Ale niekedy potrebujú podporu, aby sa im darilo.

ČÍTAŤ VIAC

Čo sú probiotiká?

“Probiotiká” sú všeobecným pojmom pre živé mikroorganizmy, ktoré sú prospešné pre telo - niektorí ich dokonca nazývajú “priateľské” baktérie. Čítajte ďalej pre viac informácií o týchto malých pomocníkoch.

ČÍTAŤ VIAC

Limosilactobacillus reuteri

Produkty BioGaia obsahujú živé mikróby z kmeňa Limosilactobacillus reuteri. Z dostupných kmeňov mliečnych baktérií patrí medzi tie najdôkladnejšie preskúmané, sú účinné a bezpečné.

ČÍTAŤ VIAC