Vedecký význam

BioGaia uznáva dôležitosť klinických skúšaní na stanovenie vlastností, ale hlavne bezpečnosti probiotík, používaných vo svojich výrobkoch.

Preto spoločnosť BioGaia uskutočnila početné klinické skúšania o používaní kmeňov Lactobacillus reuteri ako výživového doplnku. K dnešnému dňu bolo uskutočnených 184 klinických štúdií o ľudských kmeňoch Lactobacillus reuteri spoločnosti BioGaia s približne 17 200 jedincami všetkých vekových kategórií (72% detí). Lactobacillusreuteri sa ukázal ako účinný pri regulovaní bakteriálnej rovnováhy v čreve a úplne bezpečný pre deti i dospelých. Výsledky štúdií boli publikované v 180 článkoch v rôznych vedeckých časopisoch, čo svedčí o ich veľkom význame.

Nie všetky probiotiká sú rovnaké

Hoci sú dôležité, nie všetky baktérie označované ako probiotiká, sú rovnaké.

Z dostupných kmeňov probiotických baktérií patrí Lactobacillus reuteri Protectis (DSM 17938) medzi tie najdôkladnejšie preskúmané, najmä u dojčiat a detí do troch rokov. Tento konkrétny kmeň bol testovaný v 148 ukončených klinických skúšaniach s približne 14 500 jedincami, z ktorých 66% tvorili deti. Použitie Lactobacillus reuteri Protectis sa ukázalo ako úplne bezpečné, čo je obzvlášť dôležité pre rodičov, ktorí chcú dopĺňať výživu svojho dieťaťa. Publikovanie výsledkov štúdií vo viac ako 140 článkoch v odborných časopisoch je ďalším dôkazom významu probiotík medzi odborníkmi.

Podrobné informácie nájdete na web stránke BioGaia
Súbory cookie používame na zlepšenie prehliadania našich webových stránok.
Používaním tejto webovej stránky vyjadrujete svoj súhlas. Dozvedieť sa viac.
SÚHLASÍM