1000 najdôležitejších dní dieťaťa začína už v tehotenstve

Imunita je schopnosť organizmu zabezpečiť ochranu organizmu, reagovať imunitnou odpoveďou na cudzorodé látky resp. antigény. Imunitný systém u dieťaťa vzniká postupne, zvyčajne trvá okolo 1000 dní, kým je vybudovaná. Dôležité je to, že sa začína budovať ešte v tele matky počas tehotenstva.

ČÍTAŤ VIAC

Vitamín D môže byť dôležitejší ako sme si mysleli

Úloha vitamínu D pri metabolizme vápnika a fosforu a jeho pozitívnom vplyve na tvorbu zdravých zubov a kostí je všeobecne známa a rokmi preverená. Vieme aj to, že vitamín D podporuje správnu funkciu imunitného systému, ktorý má okrem vplyvu na základné zdravie aj vplyv na psychickú pohodu.

ČÍTAŤ VIAC

Cvičenie – výhody a nevýhody pre zdravie zažívacieho ústrojenstva

Vzhľadom na sedavý životný štýl, ktorý dnes mnohí z nás vedú, všetci vieme, aké dôležité je pravidelné cvičenie pre naše celkové zdravie a tiež pre zdravie nášho zažívacieho ústrojenstva. Avšak všetkého veľa škodí a vrcholoví športovci často pykajú za svoju vášeň. V dnešnom blogu sa pozrieme na to, ako na jednej strane cvičenie môže prospievať tráviacemu systému, ale tiež ako môže vrcholový šport negatívne ovplyvniť črevnú mikroflóru a imunitný systém a čo môžu športovci robiť, aby tieto dva stavy udržali v rovnováhe.

ČÍTAŤ VIAC

Šťastné brušká – šťastná rodina. Zavedenie zdravých stravovacích návykov v celej rodine.

Všetci vieme, aká dôležitá je pre naše rodiny zdravá a vyvážená výživa. Avšak s rastúcim tempom súčasného života sa aj naša strava a stravovacie návyky prispôsobili tomuto rýchlemu tempu.

ČÍTAŤ VIAC

Tehotenstvo: magické obdobie – avšak nie bez svojich výziev

Od momentu, kedy ste zistili, že sa stanete matkou, ste si začali všímať zmeny, ktoré sa dejú s vašim telom. Ako sa prispôsobuje na nosenie nového života, budú sa s ním diať zmeny, ktoré ste čakali, aj také, ktoré ste nečakali.

ČÍTAŤ VIAC
Súbory cookie používame na zlepšenie prehliadania našich webových stránok.
Používaním tejto webovej stránky vyjadrujete svoj súhlas. Dozvedieť sa viac.
SÚHLASÍM