1000 najdôležitejších dní dieťaťa začína už v tehotenstve

Imunita je schopnosť organizmu zabezpečiť ochranu organizmu, reagovať imunitnou odpoveďou na cudzorodé látky resp. antigény. Imunitný systém u dieťaťa vzniká postupne, zvyčajne trvá okolo 1000 dní, kým je vybudovaná. Dôležité je to, že sa začína budovať ešte v tele matky počas tehotenstva.

ČÍTAŤ VIAC

Vitamín D môže byť dôležitejší ako sme si mysleli

Úloha vitamínu D pri metabolizme vápnika a fosforu a jeho pozitívnom vplyve na tvorbu zdravých zubov a kostí je všeobecne známa a rokmi preverená. Vieme aj to, že vitamín D podporuje správnu funkciu imunitného systému, ktorý má okrem vplyvu na základné zdravie aj vplyv na psychickú pohodu.

ČÍTAŤ VIAC

Cvičenie – výhody a nevýhody pre zdravie zažívacieho ústrojenstva

Vzhľadom na sedavý životný štýl, ktorý dnes mnohí z nás vedú, všetci vieme, aké dôležité je pravidelné cvičenie pre naše celkové zdravie a tiež pre zdravie nášho zažívacieho ústrojenstva. Avšak všetkého veľa škodí a vrcholoví športovci často pykajú za svoju vášeň. V dnešnom blogu sa pozrieme na to, ako na jednej strane cvičenie môže prospievať tráviacemu systému, ale tiež ako môže vrcholový šport negatívne ovplyvniť črevnú mikroflóru a imunitný systém a čo môžu športovci robiť, aby tieto dva stavy udržali v rovnováhe.

ČÍTAŤ VIAC

Šťastné brušká – šťastná rodina. Zavedenie zdravých stravovacích návykov v celej rodine.

Všetci vieme, aká dôležitá je pre naše rodiny zdravá a vyvážená výživa. Avšak s rastúcim tempom súčasného života sa aj naša strava a stravovacie návyky prispôsobili tomuto rýchlemu tempu.

ČÍTAŤ VIAC

Tehotenstvo: magické obdobie – avšak nie bez svojich výziev

Od momentu, kedy ste zistili, že sa stanete matkou, ste si začali všímať zmeny, ktoré sa dejú s vašim telom. Ako sa prispôsobuje na nosenie nového života, budú sa s ním diať zmeny, ktoré ste čakali, aj také, ktoré ste nečakali.

ČÍTAŤ VIAC