Vývoj zdravého imunitného systému

Deti sa rodia s neúplným imunitným systémom. Vyvinie sa počas prvých troch rokov života a tvorí dôležitý základ pre zdravie dieťaťa v budúcnosti. Počas tohto obdobia sa telo dieťaťa učí brániť voči škodlivým baktériám bez toho, aby si ublížilo neprimeranými reakciami.

Nenarodené dieťa prijíma protilátky cez placentu od polovice tehotenstva. Pri normálnom pôrode novorodenec prijme prvú dávku baktérií cez vaginálnu flóru matky. Materské mlieko okrem iného prispieva k budovaniu imunity dieťaťa. Potom imunitný systém dieťaťa musí pracovať sám a vytvárať protilátky. Keďže väčšina imunitných buniek sa nachádza v črevách, je dôležité sa o túto časť tela starať.

Dopĺňanie baktérií L. reuteri Protectis počas tohto obdobia môže prispieť k vývoju silného imunitného systému.

Tipy na podporu imunitného systému dieťaťa

Kontakt s baktériami je kľúčový pre vývoj imunologickej pamäti – schopnosti imunitného systému rozpoznať a reagovať.

Teda raný kontakt so špinou a nesterilnými vecami všetkých druhov cvičí túto pamäť a posilňuje imunitný systém. Takže nie je až také zlé, keď si deti dávajú svoje špinavé prsty do svojich malých úst. Zdravá strava, bohatá na minerály a vitamíny a dostatok spánku tiež pomáhajú posilniť imunitný systém detí, rovnako ako trávenie času hraním sa vonku na čerstvom vzduchu, čo im poskytuje vitamín D.

Vitamín D – prirodzený spôsob ako ostať zdravý

Vitamín D je životodarný v každom období života, ale obzvlášť pre rýchlo rastúce dojčatá a batoľatá. Je nevyhnutný pre normálny rast a vývoj kostí u detí, rovnako ako pre silný a dobre fungujúci imunitný systém.

Okrem trávenia času vonku je vynikajúcim spôsobom, ako pomôcť udržať imunitný systém zdravý a pripravený na boj, aj pravidelné dopĺňanie detskej črevnej flóry doplnkami BioGaia, ktoré obsahujú Lactobacillus reuteri Protectis plus vitamín D3.

Kolika

Aj keď je dojčenská kolika u malých detí pomerne bežná, stále je okolo nej veľa nejasností. Ak sa chcete o tejto diagnóze dozvedieť viac, pokračujte v čítaní ďalej.

ČÍTAŤ VIAC

Zápcha

Ak má dieťa nepravidelnú stolicu alebo ťažkosti ísť na toaletu, môže ísť o zápchu. Tu sa pozrieme na symptómy a jemné spôsoby, ako mu poskytnúť úľavu.

ČÍTAŤ VIAC

Regurgitácia

Regurgitácia, reflux, dávenie – tieto termíny opisujú mlieko, ktoré dieťa vracia počas kŕmenia alebo po kŕmení. Zatiaľ čo to môže vyzerať znepokojujúco, je to bežný jav, ktorý môže byť súčasťou vývoja trávenia.

ČÍTAŤ VIAC