Zdravie ústnej dutiny

BioGaia Prodentis pastilky

Pastilky s obsahom Limosilactobacillus reuteri DSM 17938 a Limosilacactobacillus reuteri ATCC PTA 5289 s mentolovou príchuťou podporujú normálnu funkciu ďasien, pomáhajú dopĺňať dôležité mikroorganizmy v ústach a dodávajú aj svieži pocit. Každá pastilka obsahuje L. reuteri (DSM 17938) a L. reuteri ATCC PTA 5289 (Limosilactobacillus reuteri Prodentis).
BioGaia ProDentis sú dispozícii v balení s 20 pastilkami.

Kľúčové vlastnosti

  • sú 100% bezpečné počas tehotenstva a dojčenia
  • obsahujú živé, aktívne baktérie 100%  prírodného pôvodu - L. reuteri Protectis pochádza z materského mlieka
  • sú odolné voči väčšine bežných antibiotík, účinná kolonizácia počas liečby antibiotikami
  • sú odolné voči kyslému prostrediu žalúdka, nie je potrebná kapsula na ochranu proti kyselinám v žalúdku a soliam žlčových kyselín
  • sú úplne bezpečné pre deti aj dospelých 
  • dajú sa pohodlne užívať – kdekoľvek, kedykoľvek
  • majú príjemnú mentolovú príchuť bez pridania cukru
  • neobsahujú mliečny proteín ani laktózu, úroveň obsahu lepku je nižšia ako limit EU pre bezlepkové výrobky

 

Objemové činidlo (izomaltóza), Limosilactobacillus reuteri DSM 17938 a Laimosilactobacillus reuteri ATCC PTA 5289 (L. reuteri Protectis), úplne hydrogenovaný palmový olej, zvlhčujúca látka (sacharózové estery mastných kyselín), pepermintová aróma, mentolová aróma, pepermintový olej.
Obsah jednej pastilky: minimálne 200 miliónov živých aktívnych baktérií L. reuteri Prodentis. Čistá hmotnosť jednej pastilky: 800 mg. Nadmerná konzumácia môže mať laxatívne účinky kvôli obsahu sladidiel v produkte.

Prípravok sa obvykle užíva v množstve 1-2 pastilky denne. Pastilky sa majú užiť najlepšie po umytí zubov, nechajú sa pomaly voľne rozpustiť v ústach. Používajte pravidelne na dopĺňanie ústnej mikroflóry. Konzumácia potravín obsahujúcich izomaltózu a sukralózu namiesto cukru tiež prispieva k udržiavaniu mineralizácie zubov. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Pastilky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Uchovávajte na suchom mieste pri izbovej teplote (do max. 25 ° C). Uchovávajte mimo dosahu detí.