Zdravie začína v črevách

Jedlo je spolu s kyslíkom životne dôležité pre život človeka. Úlohou nášho tráviaceho systému je získať zo stravy živiny, ktoré potrebujeme, čo nie je vždy jednoduchá práca. V našich črevách sa neustále odohráva boj medzi dobrými a zlými baktériami.

Ak zlé baktérie začnú počtom prevyšovať  tie dobré, vzniká nerovnováha v tráviacom trakte. Tento stav je známy ako dysbióza a môže spôsobovať problémy ako sú hnačka, zápcha, nadúvanie, bolesť žalúdka a priepustné črevo. Problémy sa však nemusia týkať len čreva. Nový výskum poukazuje na výraznú súvislosť medzi nevyváženou mikrobiálnou flórou a napríklad cukrovkou, obezitou a kardiovaskulárnym ochorením.

Imunitný systém - tím prvej odozvy nášho tela

V našom modernom svete si v súčasnosti uvedomujeme význam všestranného zdravého životného štýlu pre náš imunitný systém. Dôležitým kúskom v tejto skladačke je jedlo a jeho trávenie. Približne 80 % našich imunitných buniek sa nachádza v našom gastrointestinálnom trakte. A jedlo, ktoré konzumujeme, nám zabezpečuje rôzne látky, ktoré prispievajú k normálnej činnosti imunitného systému.

Ako príklad môže slúžiť vitamín D. Prirodzené zdroje vitamínu D sú: ryby, olej z treščej pečene, vaječný žĺtok. Okrem toho ho naše telo vytvára zo slnečného svetla. Vzhľadom na to, že v závislosti na ročnom období a stravovacích návykoch je potrebné hladiny vitamínu D dopĺňať, pravidelné užívanie doplnkov obsahujúcich baktérie mliečneho kvasenia, ktoré zároveň obsahujú aj vitamín D, ako tie od spoločnosti BioGaia, je vynikajúcim spôsobom ako udržať adekvátnu koncentráciu prirodzenej mikroflóry a vitamínu D v našom tele. 

Zdravie čriev

Baktérie žijú na našej pokožke, v našich ústach a nose, ale predovšetkým v našich črevách. Takže nie je žiadnym prekvapením, že naše črevá hrajú dôležitú úlohu v imunitnom systéme tela.

ČÍTAŤ VIAC

Význam baktérií

Probiotiká sú dobré baktérie, ktoré podporujú zdravie čriev. Keď sú v rovnováhe, dobré baktérie chránia naše telá pred škodlivými baktériami. Ale niekedy potrebujú podporu, aby sa im darilo.

ČÍTAŤ VIAC

Čo sú probiotiká?

“Probiotiká” sú všeobecným pojmom pre živé mikroorganizmy, ktoré sú prospešné pre telo - niektorí ich dokonca nazývajú “priateľské” baktérie. Čítajte ďalej pre viac informácií o týchto malých pomocníkoch.

ČÍTAŤ VIAC

Limosilactobacillus reuteri

Produkty BioGaia obsahujú živé mikróby z kmeňa Limosilactobacillus reuteri. Z dostupných kmeňov mliečnych baktérií patrí medzi tie najdôkladnejšie preskúmané, sú účinné a bezpečné.

ČÍTAŤ VIAC