Starostlivost pre rodinu

BioGaia ProTectis žuvacie tablety s vitamínom D a pomarančovou príchuťou

Žuvacie tablety BioGaia Protectis s vitamínom D sú doplnok stravy, ktorý obsahuje kombináciu baktérií mliečneho kvasenia (L. reuteri Protectis) a vitamínu D3.

Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch a množstvo vitamínu D, ktoré dostávame zo slnka, závisí okrem iného od nášho životného štýlu, veku, farby pleti, ročného obdobia, dennej doby a zemepisnej polohy. Žuvacie tablety BioGaia s baktériami mliečneho kvasenia a vitamínom D majú pomarančovú príchuť a obsahujú 10 μg vitamínu D3, ako aj živé baktérie L. reuteri Protectis. Dostatočný príjem vitamínu D prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a podporuje udržanie normálnej funkcie svalov a normálnych kostí.
U detí je vitamín D potrebný na normálny rast a vývoj kostí.

Žuvacie tablety BioGaia Protectis s vitamínom sú dostupné v balení s 10 tabletami.

Kľúčové vlastnosti

  • obsahujú živé, aktívne baktérie prírodného pôvodu - L. reuteri Protectis pochádza z materského mlieka
  • obsahujú vitamín D, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a kostí
  • je vedecky zdokumentované a klinicky overené, že dodávajú výživu vašej a detskej črevnej flóre 
  • sú odolné voči väčšine bežných antibiotík, účinná kolonizácia počas liečby antibiotikami
  • sú odolné voči kyslému prostrediu žalúdka, nie je potrebná kapsula na ochranu proti kyselinám v žalúdku a soliam žlčových kyselín
  • 100% bezpečné pre deti aj dospelých, dokonca aj počas tehotenstva a dojčenia
  • dajú sa pohodlne užívať – kdekoľvek, kedykoľvek
  • majú príjemnú pomarančovú príchuť bez pridania cukru
  • neobsahujú mliečny proteín ani laktózu, úroveň obsahu lepku je nižšia ako limit EU pre bezlepkové výrobky

 

Objemové činidlo (izomaltóza), sladidlo (xylitol), Limosilactobacillus reuteri DSM 17938 (L. reuteriProtectis), palmový olej, pomarančová aróma a zvýrazňovač chuti (kyselina citrónová) a vitamín D3.
Obsah jednej tablety: minimálne 100 miliónov živých aktívnych baktérií L. reuteri Protectis DSM 17938 a 10 µg vitamínu D3, čo predstavuje 200% denného referenčného príjmu v EU. Čistá hmotnosť 1 tablety: 450 mg. Nadmerná konzumácia môže mať laxatívne účinky kvôli obsahu sladidiel v produkte.

Dospelí a deti od 3 rokov užívajú 1–2 žuvacie tablety denne. Môžu sa žuť, prehĺtať alebo nechať rozpustiť v ústach. Môžu sa užívať pravidelne alebo dočasne, napr. počas liečby antibiotikami. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tablety sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Uchovávajte na suchom mieste pri izbovej teplote (do max. 25 ° C). Uchovávajte mimo dosahu detí.