Lactobacillus reuteri vytvorený evolúciou

Pred približne štyrmi miliardami rokov sa na Zemi objavili prvé formy života - baktérie. Odvtedy tieto jednobunkové organizmy "osídlili" našu planétu. Dôvodom, prečo boli schopné prežiť tak neuveriteľne dlho - aj napriek dramaticky sa meniacim podmienkam, ako sú sopečné výbuchy a doby ľadové - je ich fantastická schopnosť prispôsobiť sa.

Baktérie, ktoré žijú v ľudskom tele a na ľudskom tele, sa i dnes spolu s nami neustále vyvíjajú. Výskum ukázal, že bakteriálne druhy Lactobacillus reuteri sa s nami vyvíjajú už milióny rokov, čo malo za následok, že sa prispôsobili svojmu hostiteľovi v úspešnej symbióze. Lactobacillus reuteri je tiež jedným z prvých bakteriálnych druhov, ktorý sa prirodzene ocitol v mikrobiálnej flóre novorodenca.

Prečo je Lactobacillus reuteri taký výnimočný?

Konkrétny kmeň akýchkoľvek probiotických baktérií určuje ich vlastnosti a spôsob účinku.

Každý probiotický kmeň je odlišný. Produkty BioGaia obsahujú baktérie druhu Lactobacillusreuteri z čeľade Lactobacillus, konkrétne kmeň Lactobacillus reuteri Protectis (L. reuteri DSM 17938). Ľudský tráviaci trakt je prirodzeným miestom výskytu tohto kmeňa, takže je zvlášť vhodný na prosperovanie a rozvíjanie v tejto časti tela. Lactobacillus reuteri Protectis ako taký, prirodzene dopĺňa črevnú flóru.

Bezpečnosť na prvom mieste - BioGaia a L. reuteri Protectis

Je L. reuteri Protectis bezpečný? Jedným slovom: áno. V posledných rokoch boli produkty BioGaia testované v rozsiahlych štúdiách o bezpečnosti s predčasne narodenými novorodencami, dojčatami, deťmi,  a zdravými dospelými s oslabenou imunitou.

L. reuteri Protectis sa tiež považuje za bezpečný, pretože spĺňa tieto kritériá: laktobacil je ľudského pôvodu, je pomenovaný a klasifikovaný podľa správnej taxonómie, vyrába sa za kontrolovaných podmienok za účelom vylúčenia kontaminácie, jeho bezpečnosť bola vyhodnotená a zdokumentovaná v cieľovej populácii a neobsahuje žiadne toxíny alebo prenosné gény odolné voči antibiotikám.

Overené a otestované verejnosťou

Klinické štúdie samozrejme preukázali, že produkty BioGaia sú bezpečné (dokonca aj vo veľmi vysokých dávkach, ktoré sú vyššie ako v produktoch BioGaia). Ale čo je dôležitejšie, od roku 1996 až doteraz verejnosť celosvetovo spotrebovala viac ako jeden a pol miliardy denných dávok BioGaia, bez akýchkoľvek hlásených vedľajších účinkov. Takže môžeme s hrdosťou povedať, že produkty BioGaia sú veľmi bezpečné!

Zdravie čriev

Baktérie žijú na našej pokožke, v našich ústach a nose, ale predovšetkým v našich črevách. Takže nie je žiadnym prekvapením, že naše črevá hrajú dôležitú úlohu v imunitnom systéme tela.

ČÍTAŤ VIAC

Čo sú probiotiká?

“Probiotiká” sú všeobecným pojmom pre živé mikroorganizmy, ktoré sú prospešné pre telo - niektorí ich dokonca nazývajú “priateľské” baktérie. Čítajte ďalej pre viac informácií o týchto malých pomocníkoch.

ČÍTAŤ VIAC

Význam baktérií

Probiotiká sú dobré baktérie, ktoré podporujú zdravie čriev. Keď sú v rovnováhe, dobré baktérie chránia naše telá pred škodlivými baktériami. Ale niekedy potrebujú podporu, aby sa im darilo.

ČÍTAŤ VIAC
Súbory cookie používame na zlepšenie prehliadania našich webových stránok.
Používaním tejto webovej stránky vyjadrujete svoj súhlas. Dozvedieť sa viac.
SÚHLASÍM